Strona główna | Samorząd Studencki
 

Władza w rękach studentów

Na naszym Wydziale liczymy się ze zdaniem i opiniami studentów, dlatego wszystkie ważne decyzje podejmowane są z udziałem Samorządu  Studenckiego.

 


Samorząd Studencki

Rada Samorządu Studenckiego Wydziału Mechaniczno-Energetycznego składa się z 6 osób. Raz na 4 lata odbywają się wybory, podczas których studenci wybierają swoich przedstawicieli. Następnie drogą głosowania nowi przedstawiciele studentów do Rady Wydziału, wybierają spośród siebie przewodniczącego, v-ce przewodniczącego, elektora i senatora. Członkiem Samorządu może zostać każdy student naszego Wydziału.

Samorząd studencki to bardzo ważny organ w strukturze Wydziału, jest on łącznikiem między studentami, a władzami Wydziału oraz uczelni. Jako Samorząd Studencki wchodzimy w skład Rady Wydziału, gdzie nie tylko mamy wpływ na głosowanie, ale również możemy wyrażać swoją opinię na poruszane tematy, zgłaszać problemy lub przedstawiać własne pomysły. Mamy swoich przedstawicieli w Parlamencie oraz Senacie Politechniki Wrocławskiej, gdzie podejmowane są wszystkie decyzje dotyczące regulaminów, dydaktyki oraz życia na uczelni. Doskonale znamy wszelkie przepisy obowiązujące na uczelni, wiemy do kogo zwrócić się o radę i u kogo szukać pomocy. Dzięki tej wiedzy jesteśmy w stanie udzielić studentom pomocy niemal w każdej sytuacji. Każdemu, kto zwróci się do nas o pomoc, udzielimy jej!

Nauka i regulaminy to jednak nie wszystko, dlatego jako Samorząd dbamy także o rozrywkę i życie kulturalne naszych studentów. Organizujemy szereg imprez cyklicznych, jak Juwenalia, Otrzęsiny, Rajd Wydziałowy, pikniki, czy wycieczki dydaktyczne. Dbamy o to, by do studentów docierały informacje na temat aktualnych wydarzeń kulturalnych. Współpracujemy z kołami naukowymi. Wspieramy pomysły studentów, pomagając w ich realizacji i pozyskując środki finansowe na najciekawsze przedsięwzięcia. Masz pomysł, ale nie wiesz, jak go zrealizować? Przyjdź do nas! My zajmiemy się resztą!
W skrócie - naszym zadaniem jest poruszyć niebo i ziemię, aby studiowało Ci się jak najlepiej!


Przewodniczącym Wydziałowej Rady Samorządu Studenckiego jest Kornel Flaga.

 

 

 

Przewodniczący Samorządu Studenckiego - Kornel Flaga


Wiceprzewodniczący Samorządu Studenckiego - Albert Kulawiak

Rada Wydziału:

 • Klaudia Dybiec
 • Kornel Flaga
 • Patrycja Głuszyńska
 • Wioletta Janus
 • Albert Kulawiak
 • Paweł Senderski


Parlament Studentów Politechniki Wrocławskiej

 • Prezydium - Kornel Flaga
 • Komisja ds. Akademickich - Robert Kotwica
 • Komisja ds. Organizacji i Finansów - Miłosz Adamczyk


Kolegium Senatorów Studenckich - Albert Kulawiak (przewodniczący Kolegium Senatorów Studenckich, komisja senacka - Komisja ds. Organizacji i Finansów)

Nasi przedstawiciele zasiadają w następujących komisjach:

 • Wydziałowa Komisja Wyborcza - Wioletta Janus
 • Wydziałowa Komisja ds. ZiOJK - Patrycja Głuszyńska
 • Komisja programowa dla kierunku Energetyka - Ewa Jabłońska
 • Komisja programowa dla kierunku Mechanika i Budowa Maszyn - Patrycja Głuszyńska
 • Komisja programowa dla specjalności Elektroenergetyka - Klaudia Dybiec
 • Komisja programowa dla specjalności Energetyka Cieplna - Katarzyna Furtak
 • Komisja programowa dla specjalności Inżynieria Lotnicza - Zofia Grobelna


Wydziałowa Komisja Stypendialna:

 • Przewodnicząca - Magdalena Szrade
 • Wiceprzewodniczący: Wiola Janus, Beata Fijałkowska, Weronika Ficoń, Karolina Toszek, Jakub Sawicki


Komisja Rewizyjna - Adriana Hajduk
Sąd Koleżeński - Jakub Sawicki
Odwoławcza Komisja Dyscyplinarna ds. Studentów - Kornel Flaga 

 


Ważne terminy.

Zwracamy uwagę na zaktualizowane na stronie wydziałowej ważne terminy dotyczące nowego semestru. Znajdziecie tam przede wszystkim terminy dotyczące zmian kierunków, uczelni, urlopów, terminy uiszczania opłat i inne.

Wszystkie informacje na: http://www.wme.pwr.wroc.pl/390143,81.dhtml

 

 

Akcja „Poskrom Paragraf"


 

Na terenie naszej Uczelni zorganizowana została akcja „Poskrom Paragraf'. Zachęcamy do zapoznania się z jej treścią: przybliża nam warte uwagi punkty Regulaminu Studiów, które mogą szczególnie interesować Studentów w czasie sesji.

Więcej szczegółów: http://samorzad.pwr.wroc.pl/dydaktyka/poskrom-paragraf/

 

 

Zachęcamy do kontaktu


Jeśli ktoś z Was ma jakiś problem związany z bytem na naszym Wydziale lub ma koncepcję na zorganizowanie jakiegoś eventu i nie wie jak się za to zabrać- zgłaszajcie się do nas! Jesteśmy po to, by Wam pomagać! Nie krępujcie się, nasz adres mailowy: samorzad.wme@pwr.wroc.pl

 

 

Zachęcamy też do współpracy!

Jako Samorząd Studencki szukamy osób chętnych do współpracy z nami!Jeśli chcesz się aktywizować, brać czynny udział w życiu Wydziału, to także prosimy o wysyłanie maili :) Odpowiemy na każdą wiadomość!

 


Impreza wydziałowa!

Zachęcamy do naładowania baterii tuż przed rozpoczęciem nowego semestru, tj. 19 lutego na imprezie wydziałowej w klubie Domówka! Zapewniamy świetną atmosferę i niezapomnianą zabawę! Do zobaczenia!

 

Samorząd Studencki Wydziału Mechaniczno-Energetycznego

 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty