Strona główna | Aktywność studencka | Koła naukowe
 

Do pobrania sprawozdania z działalności kół naukowych:


sesja sprawozdawcza 2014 (12grudnia2013)

 

sesja sprawozdawcza 2015 (05lutego2015)

 

sesja sprawozdawcza 2016 (08stycznia2016)

 

 

 

 

 

Student aktywny
­
Koła naukowe działające na Wydziale­ łączą ze sobą studentów o podobnych zamiłowaniach i pasjach, stwarzając im możliwości rozwoju ich zainteresowań i realizacji pomysłów z nimi związanych.

 KN ,,Skrzyneczka

  

Skrzyneczka zrodziła się z pomocy koleżeńskiej, wspólna nauka okazała się być idealnym impulsem do założenia Koła Naukowego. Trzon organizacji stanowili wówczas studenci studiów zaocznych. Mieszanka doświadczenia zawodowego, życiowego, praktyki oraz wiedzy zaowocowała w niebywały sukces - KrioNgine, który bez wątpienia do tej pory jest naszą wizytówką.

Fundamentem działalności naszej organizacji są pojazdy alternatywne, przyjazne środowisku i osobom niepełnosprawnym. Nie poprzestajemy jednak na pracach warsztatowych, od kilku lat jesteśmy współorganizatorami Rajdokonferencji „Vehicles of the future”. Wydarzenie to, poza oczywistymi względami naukowymi, wyróżnia się doskonałą okazją do odwiedzenia przeróżnych zakątków Polski, ba, Europy, oraz poznania ich historii.

Choć od 2011 roku minęło już kilka lat, naszą domeną nadal jest wzajemna pomoc, integracja, a przede wszystkim chęć, by nauka przyniosła także trochę przyjemności.


Zachęcamy do kontaktu z nami
­skrzyneczka@pwr.edu.pl

Więcej informacji o nas i naszej działalności możecie znaleźć tutaj:

http://www.skrzyneczka.pwr.edu.pl
https://www.facebook.com/KNSkrzyneczka
http://www.vehiclesofthefuture.pwr.edu.plSKN ,,Płomień”

Zajmujemy się zarówno nauką, jak i integracją studentów naszego Wydziału. W naukowym aspekcie działalności koła realizowane są indywidualne i grupowe projekty studentów oraz spotkania z cyklu "ciekawi wszystkiego". Organizujemy konferencje i szkolenia. Współpracujemy z innymi kołami naukowymi oraz z Samorządem Studenckim. Staramy się pogłębiać integrację studentów na naszym Wydziale poprzez wycieczki, pikniki wydziałowe, rajdy i akcje charytatywne. Organizujemy szkolenia z zakresu pierwszej pomocy, jak również szkolenia rozwijające zdolności komunikacyjne członków naszego Koła i wszystkich zainteresowanych.

 

Współpracując z Samorządem Studenckim, zorganizowaliśmy już cztery Rajdy Energetyka, w których corocznie bierze udział ponad 100 studentów, dziekani i nauczyciele akademiccy. Wyjeżdżamy w góry, aby przecierając wspólnie szlaki, móc się lepiej poznać. Jesienią każdego roku organizujemy akcję charytatywną Mikołajki, w której zbieramy pieniądze na Ośrodki Szkolno-Wychowawcze we Wrocławiu. Bycie członkiem Koła Płomień daje nam mnóstwo satysfakcji, ale również wiele możliwości. Wymienię tutaj chociażby szansę zdobycia wiedzy praktycznej, czy nawet kontaktów, które mogą okazać się później bardzo cenne podczas szukania pracy. Wiele nowych znajomości studentów, które połączył Płomień, często okazuje się przyjaźnią na całe życie.

Zapraszamy do odwiedzin naszej strony: www.plomien.pwr.wroc.pl

 SKN ,,DaVinci”

Jako koło naukowe istniejemy od 2003 roku. SKN „DaVinci” to grupa totalnych pasjonatów samolotów, lotnictwa i wszystkiego co z nim związane. Na spotkaniach członków koła wymieniamy się nowinkami ze świata techniki lotniczej, planujemy i realizujemy nasze projekty. Uczestniczymy w konferencjach, wyjazdach integracyjno-naukowych, krajowych i zagranicz-nych. Rozwijamy i wspieramy zainteresowania studentów. Poprzez pracę nad konkretnymi projektami, tj. samolot bezzałogowym oraz podczas wizyt w ośrodkach branżowych  możemy skonfrontować wiedzę teoretyczną z wykładów z wiedzą praktyczną, co nie jest bez znaczenia dla naszej przyszłej pracy zawodowej.

 

Na koncie sukcesów naszego koła są puchary za zajęcie I i II miejsca na Międzyuczelnianych Inżynierskich Warsztatach Lotniczych, I miejsca  w Drugich Międzyuczelnianych Mistrzostwach  na celność lądowania, w kategorii indywidualnej i drużynowej. Dzięki działalności w SKN „DaVinci” nie jesteśmy już jednymi z wielu anonimowych studentów na Politechnice, ponieważ ukazało się wiele artykułów w prasie fachowej (lotniczej) oraz codziennej, jak również reportaży w telewizji regionalnej na temat naszych projektów i zdobytych nagród. Otrzymaliśmy również specjalne wyróżnienie z rąk samego Rektora za działalność koła.


Jeśli od zawsze interesowałeś się lotnictwem i nie boisz się podjąć walki z prawem ciążenia zapraszamy do naszej „drużyny”.

 

 


 

KN „FLOW”

Koło Naukowe Flow zostało założone w 2012 roku i od samego początku bardzo intensywnie się rozwija. Zajmujemy się szeroko pojętą energetyką. Naszym głównym celem jest zdobywanie umiejętności praktycznych. Dzięki aktywnej działalności w Kole studenci mają okazję zasmakować wiedzy, której nie zdobędą podczas standardowych wykładów, ćwiczeń czy laboratoriów. Wszystko to poprzez realizację fizycznych projektów. Chcemy, aby każdy znalazł miejsce dla siebie, dlatego członkowie naszego Koła mają szanse rozwijać się w wybranym przez nich obszarze - od tworzenia prostych, przydatnych w codziennym życiu gadżetów, przez projektowanie instalacji małych mocy, aż do energetyki zawodowej. Studenci mają również możliwość uczęszczania na szkolenia "ponadprogramowe" np. Autodesk Inventor (w ramach projektu Modele 3D), a nawet uczenia się podstawowych prac ślusarskich. Do naszej dyspozycji jest warsztat z narzędziami, w którym członkowie KN Flow mogą wykonywać swoje prace. Spotkania w ramach projektów odbywają się zazwyczaj raz w tygodniu. Oprócz tego organizujemy także szkolenia, wycieczki oraz spotkania z pracodawcami.

Zapraszamy na naszą stronę internetową: www.knflow.pl
Oraz na fanpage na Facebook’u: Koło Naukowe Flow
E-mail: flow@pwr.edu.pl

­

 
 do góry drukuj poleć stronę kontakt na skróty